ایران دهکده
021 46 01 39 23

سوغاتی استانبول

از دیگر دغدغه‌های سفر در تور استانبول خریدن سوغاتی های مخصوص آن شهر است که در این مطلب سعی می‌کنیم آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

چشم زخم:یکی از سوغاتی های معروف ترکیه چشم زخم است که مردم ترکیه این نماد را اکثرا در خانه، محل کار،ماشین و.... آویزان می کنند و به عنوان کادو به یکدیگر هدیه می‌دهند و حتی وقتی کودکی به دنیا می آید به عنوان کادو هدیه می‌دهند.

 

لامپ‌ های موزاییک:یکی دیگر از سوغاتی های گرانقیمت تور استانبول لامپ های موزاییکی هستند که با هنر دست هنرمندان ترکیه ساخته شده اند و از جنس برنج و شیشه ساخته می شود و رنگ‌های بسیار جذابی دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند.

ادویه های ترکی: از جمله دلیل خوشمزگی غذاهای ترکیه ادویه‌های بسیار خوب و خوشمزه ترکیه است که از سوغاتی های جذاب تور استانبول نیز می‌باشد.ادویه های خاص استانبولی رنگ و بوی خاصی به غذاها می بخشند.

قالی:از دیگر سوغاتی های گرانقیمت و ارزشمند ترکیه فرش و قالی است. که جز علایق مردمان ما است با طرح ها و رنگ های خیره کننده در تور استانبول خود می توانید برای افراد خاص زندگیتان کادوی خاص و ویژه خریداری کنید.

ظروف سفالی:از دیگر سوغاتی های تور استانبول ظروف های سفالی بسیار زیبا و جذاب است که برای سوغاتی و یادگاری دادن گزینه‌ی مناسبی است.خاک قرمز مورد نیاز را از رودخانه‌ی قرمز تهیه می کنند و ظرف های بسیار زیبا و طرح های متنوعی را پدیدمی‌آورند.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.