ایران دهکده
021 46 01 39 23

در تفلیس چی بخوریم؟؟

خوردنی‌های گرجستان

تفلیس گرجستان،یکی از بهترین شهرهای توریستی که می تونید از گشت و گذار داخلش و مخصوصا غذاهای خوشمزش و چای و قهوه های میدون آزادیش لذت ببرید و بهترین خاطرات رو در تور گرجستان ثبت کنید.

نون خاچاپوری

کنارخیابون های تفلیس دختر و پسرایی رو می بینید که با خوشرویی ازتون دعوت میکنن برای خرید خوراکی های خوشمزشون! اولین نون خوشمزه ای که می بینید اسمش خاچاپوری هستش که برای صبحانه میخورن و خیلی خوشمزس! اگر به یه کافه برید و این نون رو با یه قهوه بخورید تازه مزه اصلی غذا رو میفهمید! تور گرجستان با طعم‌های مختلف رو تجربه کنید.

نون shutsi puri

این نون هم یکی دیگه از نون های خوشمزه تفلیسی هاس! که توی تنور پخت میشه! که این نون رو هم میتونید ازنونوایی های تفلیس بخرید و طعم متفاوتشو بچشید.

پنیرتفلیس

یکی دیگه ازخوراکی های خوردنی تفلیس پنیره! این پنیر رو سمت خیابون افخری میتونید پیدا کنید که مغازه های اطراف خیابون خودشون بهتون تعارف میکنن که از پنیرشون بخورید! پنیرهاشون ازطعم های شور داره تا کره ای و شیرین! تور گرجستان با طعم متفاوت تجربه کنید.

میوه های شیرین و رنگارنگ تفلیس

تفلیس سرزمین انگور! تفلیس رو به اسم سرزمین انگور میشناسند چون واقعا انگورهای رنگارنگ و خوشمزه ای داره که میتونید حین پیاده روی توی خیابون افخری این مغازه های میوه فروشی رو ببینید انگور با انواع طعم ها و رنگ‌ها دیدنیی در تور گرجستان مشاهده کنید.

چورچخلا،آبنبات تفلیسی ها!

چورچخلا یجور آبنبات هستش که از انگور و آجیل وارد درست شده و خیلی خوشمزس که فروشنده های همین میوه فروشی خودشون بهتون میگن که درستش کنین و حتما باید امتحانش کنید در تور گرجستان.

خینکالی

این غذا هم یکی ازغذاهای سنتیه تفلیسی هاست! شبیه بقچه هستن و از خمیر آردی درست شدن که وسطش رو با گوشت،قارچ،سیب زمینی،پنیر و سبزیجات پرش کردن! بعدش میندازنش توی آبجوش و می پزنش! می‌تونید این غذا رو از رستوران های تفلیس بخرید و در تور گرجستان امتحانش کنید!

چاکاپولی و چاخوخبیلی

هردوی این غذاهای تفلیسی یکی هستن بااین تفاوت که چاکاپولی با گوشت بره درست میشه و چاخوخبیلی با گوشت مرغ! هر دو یجور تاس کباب هستن که اگر گردشگر تورگرجستان بودین حتما این غذارو ازرستوران های تفلیس امتحان کنین!

 

تاباکا

این غذای رستورانی تفلیس هم که خیلی لذیذه تکه های مرغ رو توی ظرف سفالی میریزن و سرخش میکنن! واقعا غذای خوشمزه یه!حتما امتحانش کنید.

متس وادی

این غذای خوشمزه که توی رستوران‌های تفلیس میتونید سفارش بدید و میل کنید، همون شیشلیک خودمونه که گرجستانی ها توی درست کردنش واقعا ماهرن و تور گرجستان با طعم لذیذی میشه.

اوجاخوری

این غذای تفلیسی هم خیلی خوشمزس که با گوشت و سیب زمینی و ادویه های گرجستانی درست میشه! حتما از خوردنش لذت میبرید غذای خوشمزه را در تورگرجستان امتحان کنید.

 بادری جانی

بادری جانی که خیلی هم به طبع و مجاز ایرانی ها میخوره با بادمجون و گردو و سیر و سبزیجات درست میشه که ازخوردنش لذت میبرید. این غذا رو هم میتونید از رستوران های تفلیس سفارش بدید و رستوران گردی خوبی در تور گرجستان تجربه کنید.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.