ایران دهکده
021 46 01 39 23

قلعه روملی حصار استانبول

از قلعه های معروف استانبول که در منطقه ساریر استانبول، بر روی تپه ای در قسمت اروپایی بسفر قرار دارد، قلعه روملی حصار استانبول می باشد.دستور ساخت قلعه ی روملی حصار را،سلطان محمد دوم صادر کرد! این قلعه از موقعیت بسیار عالی و سوق‌الجیشی برخوردار است.که هدف از ساخت آن کنترل تنگه بسفر می باشد تا از هر نوع هجوم و حمله از سمت دریای سیاه برای رسیدن به قسطنطنیه جلوگیری شود.

قلعه ی روملی حصار استانبول

از این قلعه به عنوان دیده بانی و نگهبانی استفاده میشده است! قلعه روملی حصار استانبول طی گذر زمان به منظورهای زیادی استفاده میشده!مثلا مدتی ازش برای پرداخت عوارض برای تنگه بسفر استفاده میشده یه مدتی هم پادگان نظامی بوده،این آخری ها هم تئاتر در آن اجرا میشده است.

قلعه ی روملی حصار استانبول

ناگفته نماند که الان این قلعه یک کمی چهرش مهربونتر شده و از جنگ و خونریزی فاصله گرفته و حالا اگر توریست استانبول باشید و بخواهید قلعه روملی حصار،که از بهترین جاهای دیدنی استانبول هستش را ببینید،حتما از اطراف این قلعه که رستوران و کافه برای مسافران تور استانبول تدارک دیدند،استفاده کنید. 

قلعه ی روملی حصار استانبول  

ساخت قلعه روملی حصار:

میگن اون زمان وقتی قلعه رو میخواستن بسازن،سلطان محمد به سازنده های این قلعه دستور داد قلعه رو جوری بسازن که وقتی ازبالا نگاه کنیم به شکل اسم محمد باشه!که حالا یک سری از مردم میگن امکانش هست این طرز ساختن رو بخاطر به جا گذاشتن اسم خودش بوده،اما به گفته و دستور خودش این بوده که اسم حضرت محمد رو بسازن!

قلعه ی روملی حصار استانبول

در سال 1509 قلعه روملی حصار استانبول بخاطر زلزله آسیب شدیدی دید،اما خیلی زود تعمیر و بازسازی شد.مدتی این قلعه ساکنینی برای خودش داشت اما به دستور رئیس جمهور جلال بایار،مردمی که آنجا زندگی میکردند را مجبور به نقل مکان کرد و قلعه را یک بازسازی درست و حسابی کردند!این برج،دارای یه برج کوچک و سه برج اصلی است.به اضافه اینکه 13 برج نگهبانیه کوچک هم دارد!که یکی از برجهای اصلیش در قسمت شمالی ساریجا پاشا هستش که دارای 9 طبقه و 28 متر ارتفاع می‌باشد.یکی دیگر از برج های اصلیش که در قسمت جنوبیه،هشت طبقه دارد که ارتفاعش هم 21 متره!در کل،مساحت کلیه این قلعه،31250 متر مربع است!

قلعه ی روملی حصار استانبول

آدرس قلعه روملی حصار: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd., 34470 Sarıyer/İstanbul, Turkey

  

سفرنامه های توریست های قلعه روملی حصار استانبول:

آیدا:من سالی یک یا دوبار مسافر استانبول هستم چون این شهر از بهترین جاهای دیدنی و گردشی و تفریحی محسوب میشه!از نظر خرید کردن هم از بهترین مراکز خرید توی دنیا هستش!اما ازاین ها که بگذریم من علاقه زیادی به جاهای قدیمی و تاریخی دارم.قلعه روملی حصار هم توی اکیپمون انتخاب من بود که همه ام از دیدن این قلعه راضی بودن و قرار گذاشتیم هربار بیایم این قلعه رو ببینیم!وای که اگر بدونید توی شب ها چقد جای باحالی میشه!فقط ساعت کاریشون از 9صبح هستش تا 6 بعدازظهر که کاش بیشتر بود!ما برای رفتن به سمت قلعه روملی حصار،از طریق کشتی رفتیم برای دوستانی که تور استانبول را انتخاب کردن و میخوان بدونن که چجوری برن سمت قلعه،میتونن از اتوبوس 25E که توی ایستگاه روملی حصار توقف میکنه استفاده کنن!امیدوارم بهتون خوش بگذره و از این بنای تاریخی که به نظرم یکی از بهترین جاهای دیدنیه استانبول هستش،لذت ببرین!به ما که واقعا خوش گذشت!

سامی: سلام ما سال پیش تصمیم گرفتیم یه تور استانبول داشته باشیم!توی سایت های مختلف سرچ کردم که آخرسر قلعه روملی حصار توجهمو جلب کرد!از اون مهمتر اینکه فهمیدم این قلعه توی تنگه بسفر هستش و این خیلی برام جالبتر بود!چون اینجور جاها یه آرامش خاصی دارن!این قلعه ازمعروغ ترین قلعه ها،توی کشور ترکیه هستش و خیلی هم توریست جذب میکنه!

مریم:اگر موقع تاریکی کنار این قلعه باشین صددرصد به تفاوتش توی روز پی میبرید!اولش فکر نمیکردم اطراف این قلعه بخواد رستوران یا کافه ای باشه!اما کاملا با امکانات هستش برای جذب توریست های استانبول!فقط اینو بدونید اگر مقصدتون قلعه روملی حصار بود،میتونید سوار کشتی بشید و برید به سمت ساری یر،بعد ازاونجا اتوبوس 25E رو سوارمیشید و میرسید به قلعه!فقط میتونید آب با خودتون ببرید اما هیچ غذا و وسایل دیگه ای نمیتونید ببرید داخل قلعه! این روهم بگم اگر کارت موزه داشته باشین میتونید رایگان از این قلعه دیدن کنید! یه تذکر هم بدم چون کم بود این بلا سر خودم بیاد اما اگر مراقب باشید طوریتون نمیشه!!!!راه پله هایی که به سمت دیوارها هستن هیچکدومشون گاردریل ندارن!!پس خیلی مراقب باشین مخصوصا اگر بچه همراهتون باشه!خلاصه اینکه اونروز از وقت گذاشتنمون توی این بنای تاریخی خیلی خوشحال بودیم!امیدوارم اگر راغب شدین،بهتون خوش بگذره!

امیرمهدی: با عرض سلام!!من توی سال سفر زیاد میرم!مخصوصا جاهایی که تاریخی باشن رو خیلی میپسندم!که این دفعه قلعه روملی حصار استانبول رو انتخاب کردم!روز اول که رسیدم هتل،اولش رفتم خیابون استقلال رو گشتم چون واقعا برام خاطره انگیزه و هرباری که برم استانبول اول توی این خیابون قدم میزنم و اگرم بشه توی یکی از کافه هاش قهوه ترک میخورم!!!اما فردای اونروز ساعت 10صبح راه افتادم باکشتی و رفتم سمت ساری یر و از اونجام با اتوبوس 25E رفتم سمت قلعه!فضای خیلی خاصی داره و چون من به جاهای تاریخی یه حس خاصی دارم،این قلعه یجورایی احساساتیم میکرد!عکس قلعه روملی حصار رو از اینترنت گرفته بودم که نمای شبش خیلی هیجان زدم میکرد اما حیف که فقط تا 6 غروب هستن و نمیشه بیشتر موند!اما تاریکی شب قلعه رو دیدم و چندتاهم عکس انداختم!!!ناهارم هم همونجا رستوران روملی حصار خوردم و واقعا غذای محشری بود!!!من چون نمیدونستم با خودم کلی وسیله برده بودم اما اجازه بردنشونو توی قلعه نمیدادن!وقتی ازدور این قلعه رو میدیدم یاد فیلم های قدیمی که زمان جنگ بودن میفتادم باید اینو خودتون حسش کنین که چی میگم!!!قلعه روملی حصار توی خوده کشور ترکیه و بین مردمانش از معروف ترین جاهای تاریخی شناخته میشه چون دیدم که چقدر از مردم های استانبولی اونجا بودن و استقبال میکردن.پیشنهاد میدم ازاین قلعه دیدن کنین!حتما بهتون حس خوبی میده! 

برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.
 

برخی لینک‌های مرتبط با تور استانبول:

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.