ایران دهکده
021 46 01 39 23

مسجد رستم پاشا استانبول

مسجد رستم پاشا در استانبول از جمله مساجد دوره‌ی عثمانی است که چشم انداز زیبایی به شهر استانبول داده است.مسجد رستم پاشا و دیگر مساجد استانبول بیشتر در دوره‌ی عثمانی بنا شده‌اند و طرفدارهای زیادی به علت سبک معماری اسلامی و بیزانسی دارند.به جرعت میتوان گفت مسجد رستم پاشا جزء زیباترین مساجد استانبول است که هر ساله بسیاری از مسافران تور استانبول را به خود جذب میکند.

رستم پاشا همسر دختر سلطان سلیمان بود که از کارکنان قصر بود و بعدها با خرم سلطان و همسرش مهریماه همدست شد تا شاهزاده مصطفی پسر بزرگ سلیمان را از بین ببرند.رستم پاشا پس از نابودی مصطفی به یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین های عثمانی تبدیل شد وی پس از مرگ خود ثروت بسیاری بر جای گذاشت.

مسجد رستم پاشا توسط یکی از بهترین معمارها ساخته شده است و بیشتر از محیط بیرونی و نمای خارجی مسجد بر فضا و دکوراسیون داخلی آن تمرکز شده است.این مسجد در محله‌ای شلوغ در استانبول ساخته شده به همین دلیل معمار آن فضای کمی برای ساخت و ساز داشته است.

بیشتر کسانی که از این مسجد بازدید میکنند از آن به عنوان گوهر پنهان استانبول یاد میکنند تا جایی که در  مجله‌های معروف آمریکا این مسجد را جزء زیباترین مساجد استانبول میدانند. اگر شما هم جزء آن دسته مسافرانی هستید که تور استانبول را برگزیده حتما مسجد رستم پاشا را که از بهترین جاهای دیدنی استانبول است را ببینید و از دست ندهید.
 

مسجد رستم پاشا در محله‌ی قدیمی و تاریخی سلطان احمد و در کنار بازار ادویه قرار دارد.اگر هتل شما در این منطقه قرار دارد میتوانید به راحتی پیاده به مسجد رستم پاشا بروید و اگر هم هتلتان در منطقه‌ی تکسیم قرار دارد میتوانید از طریق مترو و اتوبوس به محله‌ی سلطان احمد بیایید. از این شاهکار دیدن فرمایید.

 

 
برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.