ایران دهکده
021 46 01 39 23

نکات مهم سفر به بانکوک

در این قسمت از سایت ایران دهکده به نکات و راهنمای سفر به بانکوک می پردازیم. اگر با شهر بانکوک تایلند آشنایی ندارید اینجا کلیک کنید.

اختلاف ساعت تهران و بانکوک:

ساعت بانکوک 3.5 ساعت از تهران جلوتر می باشد به طور مثال اگر در تهران ساعت 12 ظهر باشد ساعت در بانکوک 15:30  است.

فاصله هوایی تهران تا بانکوک:

فاصله هوایی تهران تا بانکوک 7 ساعت به طول می انجامد و اگر شما به طور مثال ساعت 8 صبح با هواپیما از تهران حرکت کنید ساعت 18:30 همان روز به وقت آنجا در بانکوک می باشید و پس از آماده شدن هتل و انجام شدن کارها در فرودگاه بانکوک ساعت 8 شب در هتل خود هستید.

بهترین فصل برای رفتن به بانکوک:

در بانکوک معمولا در ماه آگوست یا به عبارتی همان 11 مرداد تا 10 شهریور باران زیادی می بارد و در ماه اکتبر یعنی 10 مهر تا 10 آبان به بیشترین مقدار خود می رسد. پس از ماه آگوست تا اکتبر فصل مناسبی برای سفر به بانکوک نیست. بهترین زمان برای سفر به بانکوک از فوریه تا می می باشد (13 بهمن تا 11 خرداد)

فرهنگ و آداب و رسوم:

در بیشتر کشور ها خنده بی دلیل به منظور توهین تلقی می شود ولی در تایلند اینگونه نیست. تایلندی ها معمولا خنده رو هستند، چه برای معذرت خواهی چه برای شوخی کردن! پس خنده یادتون نره!

تایلندی ها بسیار مهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها خیلی مهم است. نکته دیگری که گردشگران باید به آن توجه کنند این است که همان طور که مسجد برای ما دارای احترام است معابد تایلند نیز برای مردمان این کشور حائز اهمیت و حرمت هستند پس به هنگام ورود به این اماکن لباس مناسب و پوشیده به تن داشته باشید و با کفش وارد نشوید! مجازات توهین به مقدسات در این کشور زندان است حتی اگر شخص توریست خارجی باشد. دراین کشور دست زدن به سر افراد و همچنین اشاره به آنها بسیار بد تلقی می شود زیرا به عقیده مردمان این کشور سر ارزشمندترین عضو بدن و پا پسترین عضو می باشد.

بانکوک تایلند

مراکز اصلی خرید بانکوک:

شهر بانکوک یکی از بهترین مراکز خرید دنیا می باشد ولی اگر بدانید که از کجا خرید کنید می توانید اجناس بسیار خوب با قیمت های مناسب تهیه کنید. درکنار بازار های گرانی که در این کشور وجود دارد بازارهایی نیز هست که می توانید اجناس با قیمت ارزان را از آنها تهیه کنید. یکی از این بازار ها بازار پرتونم(PRATUNAM) می باشد که حتی یک یا دو جنس را هم می توانید به قیمت عمده فروشی خرید کنید. در نزدیکی این مرکز خرید سه بازار دیگر پرتونم سیتی کامپلکس (PRATUNAM CITY COMPELX) و پلتینیوم (PLATINUIM) و پرتونم سنتر (PRATUNAM CENTER) قرار دارد که می توانید از این بازار ها نیز خرید کنید.

وسایل نقلیه بانکوک:

گردشگران بانکوک می توانند در طول اقامت خود در بانکوک از وسایل زیر برای حمل و نقل استفاده کنند.

تاکسی:

تاکسی ها در بانکوک در رنگ های مختلف وجود دارند وقیمت این نوع تاکسی ها برای 1 تا 4 نفر یکسان و در حدود 35 بات می باشد و به ازای افزایش مسافت و زمان بر این قیمت افزوده می شود.

توک توک:

همان موتور سه چرخه است که قیمت آن به صورت توافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود.

قطارهوایی:

یکی از مهمترین و البته مدرنترین وسیله حمل و نقل در بانکوک می باشد که قیمت آن نسبت به مسافت 10 تا 40 بات است.

موتور:

معمولا برای فرار از ترافیک مورد استفاده است که راننده آنها جلیقه رنگی به تن دارد. قیمت این وسیله نیز توافقی بین راننده و مسافر است.

اتوبوس:

یکی از بهترین وسایل برای حمل و نقل اتوبوس است که قیمت آن نیز متفاوت است. به طور مثال مینی بوس 3 بات است و معمولی 5 بات. اتوبوس کولر دار 15 بات و بسته به مسافت 20-25 بات هم میشود.

محل برگزاری نمایشگاه در بانکوک:

نمایشگاه های بانکوک معمولا در سه مکان زیر برگذار می شود:

IMPACT, BITEC, QSNCE

بهترین محل برای غذا خوردن در بانکوک:

به علت این که ذایقه بیشتر ایرانی ها با غذاهای تایلندی متناسب نیست پیشنهاد ایران دهکده غذاخوردن در رستوران های مطمئن ایرانی مثل رستوران پردیس در بانکوک است و نیز فست فود های مطمئنی مثل مک دونالد، کی.اف.سی و برگر کینگ.

آب لوله کشی موجود در تایلند آشامیدنی نمی باشد! به همین علت روزانه دو بطری آب در اتاق قرار داده می شود که هزینه ای برای شما ندارد ولی استفاده از مینی بار برای شما هزینه دارد.

کپی پاسپورت خود را همراه داشته باشید

در هنگام گردش در شهر ممکن است مورد سوال پلیس محلی یا ماموران امنیتی قرار بگیرید که این امر فقط به منظور تامین امنیت می باشد پس برای جلوگیری از سرقت گذرنامه و مشکلات جدی  پس از آن همراه داشتن یک کپی از گذرنامه  و صفحه ممهور به مهر ورودی تایلند ضروری می باشد.

کارت هتل را همراه داشته باشید

یکی از مهمترین کارهایی که باید شما در بانکوک تایلند انجام بدهید به همراه داشتن کارت هتلی است که در آن اقامت می کنید. بانکوک پایتخت کشور تایلند و شهر بزرگی می باشد. اگر شما در بانکوک گم شوید به علت آشنا نبودن با زبان مردمان این کشور ممکن است راه را پیدا نکنید! ولی با همراه داشتن کارت هتل خود به راحتی می توانید هتلی را که در آن اقامت می کنید، پیدا کنید.

لیدر یا Taxi Tour  ؟

یکی از مشکلاتی که معمولا در سفر به بانکوک به وجود می اید نبود تور لیدر کافی برای بازدید از مکان های تفریحی بانکوک است. پیشنهاد ما به شما استفاده از TAXI TOUR های بانکوک می باشد. شیوه کار این شرکت ها اینگونه است که شما آدرس هتل و مشخصاتتان را به آنها می دهید و سپس در ساعت مشخص شده یک نفر را به عنوان راهنما برای شما می فرستند و می توانید با راهنمایی و همراهی این فرد به راحتی و با اطمینان از مناطق گردشگری بانکوک دیدن کنید.

تماس های ضروری

مرکز اطلاعات بانکوک: 00 66 2 2257612، 17/1 خیابان Phra Athit. هر روز از 9 صبح تا 7 بعدازظهر باز است.

پلیس گردشگران: 1155 را شماره گیری کنید.

پیش شماره بانکوک:

کد تلفن: کد بانکوک از خارج از کشور 00662 و کد شهری بانکوک در داخل کشور تایلند 02 است.

 فرصت را از دست ندهید و سفری به بانکوک، به صورت قسطی بروید.

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.