ایران دهکده
021 46 01 39 23

کاخ توپکاپی استانبول

یکی از بناهای باشکوه و عظیم استانبول کاخ توپکاپی است که جزء بهترین مکا‌نهای تاریخی و جاهای دیدنی استانبول است که بسیار در تور استانبول مورد استقبال مسافران قرار گرفته است.

این کاخ به دستور محمد فاتح از سال ۱۴۵۹ شروع به ساخت و در سال ۱۴۶۵ به پایان رسید.این بنای باشکوه در نزدیکی تنگه بسفر و میان دریای مرمره و شاخ طلایی قرار دارد. این کاخ حدود صد سال پیش محل زندگی سلاطین عثمانی بوده و الان به موزه تبدیل شده و جز میراث جهانی به حساب می‌آید.
معنی توپکاپی به زبان ترکی یعنی دروازه توپ.اویل در این کاخ جمعیتی حدود ۷۰۰ نفر زندگی میکردند که این عدد به ۵۰۰۰ نفر رسید.کاخ توپکاپی یکی از ساختمان های عظیم دوره عثمانیست که وقتی امپراطوری بیزانس را فتح کردند این بنا را به‌پا کردند.
کتاب خانه ای در توپکاپی وجود دارد که جمعی از اسناد و مدارک را که تعدادشان حدود ۳۰۰.۰۰۰ میشود را در خود جای داده است.دیوار هایی به طول ۵ کیلومتر سر تا سر این کاخ را در بر میگیرد که کاملا محفوظ است.

در سال ۱۹۲۴ دستوری از مقامات جمهوری کشور ترکیه داده شد که این دستور تبدیل شدن کاخ توپکاپی به موزه بود. توپکاپی اولین موزه در کشور ترکیه بود و میتوان گفت که امروزه از زیبا ترین و باشکوه ترین موزه های این کشور است و همه روزه توریست ها و مسافران تور استانبول را به خود جذب میکند.ناگفته نماند که در این موزه آثاری از دوره اسلامی به چشم میخورد مانند: شمشیر و خرقه ی پیامبر اسلام (ص)

در سال های دور قسمتی از ویرانه های این کاخ مورد باز سازی قرار گرفت اما در دوران حکومت عبدالعزیز توپکاپی یک بار دیگر ویران شد.اما اینبار وقتی که به دستور محمد دوم ساخته شد ریشه ی این سازه به کل تغییر کرد و با ظاهری امروزی تر واقع شد و کمی شبیه ساختمان های دولتی آن زمان بود.

سریال حریم سلطان که نشانگر شکوه و عظمت دولت عثمانی است در کاخ توپکاپی تصویر برداری شده است و همین امر باعث شده شمار توریست‌ها و مسافرانی که این کاخ را برای بازدید انتخاب میکنند بیشتر شود و این سریال باعث محبوبیت بیشتر توپکاپی شده است و در واقع گشت و گذار در کاخ توپکاپی زنده کننده‌ی اتفاق‌هایی است که بر دولت عثمانی در طی چندین سال گذشته‌ که در سریال حریم سلطان مشهود بوده است.

بنابراین پیشنهاد ایران دهکده برای شما مسافران عزیز در تور استانبول بازدید از کاخ توپکاپی به ویژه با وسایل نقلیه‌ی عمومی است چون هم دسترسی راحت‌تری دارد و هم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود.
برای رفتن به کاخ توپکاپی میتوانید از تمامی وسایل نقلیه عمومی از قبیل: مترو، تاکسی، تراموا و اتوبوس استفاده کنید.
این موزه یا همان کاخ توپکاپی همه روزه به جز سه شنبه پذیرای توریست ها و مسافران تور استانبول می‌باشد.

آدرس کاخ توپکاپی: Cankurtaran Mh., 34122 Fatih/Istanbul, Turkey

 

برخی لینک‌های مرتبط به تور استانبول:

برای مشاهده نرخ تور استانبول اینجا کلیک کنید

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.