ایران دهکده
021 46 01 39 23

نظرات مسافران در مورد جاهای دیدنی استانبول

قصر توپکاپی:

مسعود:تعریف قصرتوپکاپی رو به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول شنیده بودم و خیلی راجع بهش تواینترنت سرچ کرده بودم بالاخره رفتیم و دیدیم که واقعا جای جالبیه.از دورتادورش با 27 تابرج احاطه شده که باعث جذابیتش شده مانند قلعه داخلش احاطه میشید خیلی جالبه و تعریفایی که شنیده بودیم واقعا درست بود.

کاخ توپکاپیکاخ توپکاپی

مسجدآبی یا سلطان احمد:

محمد:عکسش رو تو اینترنت دیده بودم اما فکر نمیکردم انقدر شبیه به عکسش دیدنی باشه.خلاصه اولین جایی که در تور استانبول از جاهای دیدنی استانبول رفتیم بادوستانم دیدیم این مسجد بود.برام جالب این بود که میگفتن در گذشته بخاطر شباهتش به مکه  تودنیا آشوبی به پا کرده بوده.

مسجد سلطان احمد مسجد سلطان احمد

 

بازاربزرگ استانبول ازجاهای دیدنی استانبول:

فاطمه سرمدی میگه:باخانواده تو تابستون بود که رفتیم بازاربزرگ استانبول،باورم نمیشد5000تامغازه داشت نمیدونستیم ازکجاشروع کنیم برای دیدن سنگهای قیمتیش که واقعا هوش ازسرت میبرد.خیلی نتونستیم خرید کنیم اما تاجایی که تونستیم ازدیدنی هاش کم نذاشتیم.حموم بخارو چهارچشمه روهم دیدیم. 

گرند بازار گرند بازار

آب انبار باسیلیکا:

مهدی محمدی:هرچی ازاین آب انباربگم کم گفتم.مگه میشه توی اون زمان همچین تکنولوژی پیشرفته ای ساخته باشن که تازه بخواد آب مردمش روهم تامین کنه...خیلی متعجبم کرد واقعا...!

مرتضی:سلام عرض میکنم..آب انبارباسیلیکا یه جای واقعا عجیبیه!ازاون عجیبترتکنولوژیشه که آدم رو به وجدمیاره..من به شخصه خیلی تعجب میکردم وقتی بیشتردرموردش ازتورلیدرمون میشنیدم..

 آب انبارباسیلیکا  آب انبارباسیلیکا

 

برج گالاتا:

ساهره برمکی: باسلام..راجع به این برج زیادشنیده بودم که قبلا بعنوان برج دیده بانی برای تشخیص آتش استفاده میشده..اما دور ازتصوراتم اونجا 9طبقه آسانسورداشت و توی طبقات بالاییش کافه و رستوران و کلوپ شبانه داشت که اگر امکانش روداشته باشید و بتونیدازهمش استفاده کنید واقا لذت میبرید..حداقل برای من وهمسرم اینطور بود و یک شب خوب و بیادموندی روساختیم..

سمانه: سلام وعرض ادب..واااای ک هرچقدازاین برج گالاتا بگم کم گفتم...خیلی بهمون خوش گذشت..دلم میخواد بازم تکراربشه.ماچون وقت زیادی نداشتیم فقط ازرستورانش استفاده کردیم.اما بااین حال خیلی خوش گذشت..ازارتفاع67متری زمین روتماشاکردن حس عجیبی داره..

 برج گالاتا  برج گالاتا

 

میدان هیپودروم یا میدان اسب دوانی استانبول:

ماهد: باسلام...ازنظرمن نمیشه به این مکان جاذبه گردشگری گفت اما تاریخی وجالب بوده بیشتردر زمان خودش البته که میگن مسابقات اسب دوانیش بیشترشبیه به یک مبارزه بوده اما الان فقط چندستون ازش مونده.

سارا: باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان.راجع به تور استانبول بایدبگم که واقعا راضی بودم جاذبه‌های گردشگری زیادی رو دیدن کردیم به اضافه میدان هیپودروم که به اصرار دوستانم رفتیم به این منطقه گردشگری،بایداعتراف کنم که از نظر من خیلی جالب نبود چون فقط چند تا ستون ابود که نسبت به زمان خودش جاذبش کم شده بود.و برای کسانی که توقع جاهادی تاریخی و دیدنی بهتری لز استانبول دارند خیلی جذاب نبود.

 میدان هیپودروم  میدان هیپودروم

 

 کاخ دلمه باغچه:

شاهین: این کاخ از جاذبه های دیدنی استانبول بود که بسیار باشکوه و مجلل بود و هر چقدر هم از صفت هاش بگیم کم گفتیم.وقتی واردکاخ دلما شدیم لوستر باشکوهی به چشمم خورد که برام جالب بودراجع بهش بدونم.از آقایی به زبان استانبولی پرسیدم.که درجواب بهم گفت این لوستر بزرگترین لوستر  بوهمیان بوده و هدیه ملکه ویکتوریا بوده واقعا باشکوه بود.

سامان سرمدی: باسلام،کاخ دلما باغچه یکی ازبهترین هاست و میشه گفت یک جاذبه گردشی واقعیه.وچیزی که به نظرم این کاخ را بهترین کرده نزدیکی به خط ساحلی بسفر است.من و همسفرم واقعاً لذت بردیم.

سپهر: وقتی وارد این کاخ شدیم فقط تامیتوانستیم ازدیدنش لذت بردیم.به طوری که من از خانواده ام عقب موندم واصلاحواسم بهشون نبود!بیشتر از همه‌ی این ها لوستر باشکوهی که در داخل کاخ دلمه بود توجه من را جلب کرد.

 کاخ دولمه باغچه  کاخ دولمه باغچه

 

 کلیسای چورا:

ماهان: سلام میخواستم راجع به کلیسای چورا بگم که از جمله جاهای دیدنی استانبول بود و کمتر توریست هایی به این کلیسا میرن و دیدن میکنن اما واقعا چرا؟منوهمسرم تصمیم گرفتیم که در تور استانبول یه سری به کلیسای چورا بزنیم و چه خوب که اینکارو کردیم وقتی واردش شدیم موزیک های افسانه ای رو میشنیدیم که یه حس خاصی رو بهمون میداد.تا یادم نرفته این روهم بگم که روی دیوارهاش زندگیه عیسی مسیح وهمسرش روبه تصویرکشیده بودن که واقعا تماشایی بود و لذت بردیم.

سمیه: سلام راجع به کلیسای چورا میخواستم بگم که به پیشنهاد یکی از دوستانم رفتیمو دیدن کردیم اما برای من خیلی جالب توجه نبود.

زهرا: سلام خدمت همه اهل گردش های عزیز من رشتم گرافیک هست راجع به کلیسای چورا شنیده بودم که نقاشیهای زیبایی داره و وسوسه شدم که حتما برم و دیدن کنم.شاهکارهای عجیبی داشت من که جذبش شدم.

شاهین: این کلیسا واقعا میتونه جزء جاذبه های گردشگری استانبول باشه که متاسفانه مورد لطف کمتری قرار گرفته است.

 کلیسای چورا  کلیسای چورا

 

  مسجدسلیمانیه ازمعروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول:

ماهان: سلام،مسجدسلیمانیه رو که همه میشناسن و نیازی به وصفش نیست چون امکان نداره به استانبول برید و ازمسجدسلیمانیه دیدن نکنید.این مکان از باشکوه ترین جاذبه های گردشگری استانبول

شاهین: میخوام بگم اگر به تور استانبول رفتین و ازمسجدسلیمانیه دیندن نکردین سفرتون بیهوده بوده.چرا که مسجدسلیمانیه از زیباترین و باشکوهترین جاهای دیدنی استانبول به شمار میره.

سعید: از بهترین جاهای دیدنی استانبول میشه مسجد سلیمانیه رو نام برد.من و دوستم خیلی از مسجدسلیمانیه شنیده بودیم و میدونستیم که در تور استانبول حتما ما رو به این منطقه گردشی میبرن.باید بگم بهترین جاذبه گردشگری استانبول همین مسجدسلیمانیه هستش.

 مسجد سلیمانیه  مسجد سلیمانیه

 

بازار ادویه استانبول:

مریم محبی: باسلام،راجع به بازارادویه استانبول بایدبگم یکی ازهیجان انگیزترین قسمت سفر به استانبول هستش. مخصوصا برای ما خانوم ها.

فهیمه: باعرض سلام..میخواستم بگم بازارادویه استانبول یکی ازجالبترین های تور استانبول هستش،ومیگن که بهترین زمان برای خرید قبل ازساعت 11 صبح هستش.خوشبختانه ما به موقع رفتیم و ازخریدمون راضی بودیم.

مصطفی: سلام،بازارادویه استانبول واقعا پرمحتواس.اما خیلی گرونه.

 

 بازار ادویه استانبول  بازار ادویه استانبول

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.