ایران دهکده
021 46 01 39 23

جاذبه های کاپادوکیا

کاپادوکیا در زبان ترکی به معنای اسب های زیبا می‌باشد. این شهر یکی از سه شهر صخره‌ای در دنیا می‌باشد که در اثر فعالیت های آتشفشانی کوههای این منطقه و خروج گدازه هایی آتشفشانی این شهر به وجود آمده که یکی از زیباترین مناطق دنیا به حساب می آید. شهر کاپادوکیا به دلیل موقعیتش در طول تاریخ یکی از نقاط استراتژیک ترکیه به حساب ‌آمده است. همچنین مسیرهای تجاری مهم از جمله جاده ابریشم از این نقطه عبور کرده است. کاپادوکیا به دلیل فعالیت های تجاری خود، در طول تاریخ مورد تاراج و یورش قرار می‌گرفته است بنابراین ساکنین این منطقه برای محافظت از خود در برابر این حملات به غارها پناه می‌برده اند.

کاپادوکیا در زبان ترکی به معنای اسب های زیبا می‌باشد.

بعد از میلاد مسیح گروهی از مسیحیان که از ترس امپراطوری بزرگ رم درحال فرار بودند سرانجام به کاپادوکیای ترکیه پناه آوردند و در بخش‌هایی از این شهر و غارهای آن سکونت گزیدند و کم کم در این غارها کلیساهای کوچک و محل های عبادت ایجاد نمودند.

در حال حاضر کاپادوکیا یکی از پر طرفدارترین نقاط ترکیه است. کاپادوکیا در کل جهان به عنوان یکی از مناسب ترین مقاصد برای پرواز با بالن هوای گرم شناخته می شود. از این رو سالانه توریست های زیادی از سراسر دنیا به کاپادوکیا می آیند و با بالن های اجاره ای به آرامی بین دهانه های آتشفشانی، لانه کبوترها و باغ ها، از طریق دره های بی نظیر که هریک تشکیلات صخره ای، رنگ و خصوصیات متمایزی دارند، پرواز می کنند و پس از آن بر فراز دره های تنگ معلق میشوند.

بالون های کاپادوکیا

برای توریست هایی که به شهر کاپادوکیا مسافرت می کنند یکی از گشتهایی که پیشنهاد می شود حتما تجربه کنند، گشت زنی با بالن بر فراز شهر کاپادوکیا است. برای کسانی که در طول ایام تابستان به کاپادوکیا سفر می کنند، هنگام غروب آفتاب آسمان این شهر پر از بالن های رنگارنگ می باشد که دیدن آنها بسیار زیباست. از مکانهای دیدنی این منطقه میتوان از وادی صورتی، دره سرخ، ساری هان، حلاج دره، فیراتکان، اوراتا حصار، کلیسای تئودور و موزه اورگوپ نام برد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

بالون ترکیه

 

برای سفر به کاپادوکیا به صورت قسطی کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، بلیچینگ دندان، دندانپزشکی


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.