ایران دهکده
021 46 01 39 23

جاهای دیدنی استانبول-مکان های دیدنی استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا کرده است. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. شهر استانبول در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ جهان انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود. جاذبه های گردشگری و توریستی استانبول فراوانند، از مساجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی آن همگی زیبایی های خاص خودشان را دارند.

قابل ذکر است آژانس گردشگری ایران دهکده تورهای استانبول خود را به صورت قسطی برگزار می کند. جهت دیدن تورها اینجا کلیک کنید.

ایاصوفیه:

ایاصوفیه از معروف ترین و دیدنی ترین بناهای موجود در استانبول ترکیه و یکی از مهمترین جاهای دیدنی استانبول است. این بنا در دوره امپراتوری بیزانس در سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول ساخته شده است. طول این مسجد در طولانی ترین قسمت 82 متر و عرض آن 73 متر است و ارتفاع آن در بالاترین قسمت گنبد 55 متر می‌باشد. این مسجد در میدان سلطان احمد استانبول قرار دارد که درخدمت گردشگری کشور ترکیه قرار گرفته است. در طی گذر تاریخ به این بنا مناره و منبر و محراب افزوده شده است. در زمان مراد چهارم، آیاتی از قرآن به خط مصطفی چلبی در دیوارها و سقف ایاصوفیه نگاشته شد. علاوه بر این لوحه‌هایی دور تا دور سقف ایاصوفیه نصب شد که در آن نام الله، محمد، ابوبکر، عمر، عثمان، علی، حسن و حسین نوشته شد. جالب است بدانید که این مسجد که زمانی کلیسا بوده به مدت هزار سال بزرگ ترین کلیسا و بنای مذهبی در دنیا بوده است تا اینکه کلیسای مشهور سویل در اسپانیا این عنوان را از ایاصوفیه ربود.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

ایاصوفیه

مسجد سلطان احمد:

یکی دیگر از بناهای تاریخی شهر استانبول مسجد آبی است که به آن مسجد سلطان احمد هم می‌گویند.مسجد سلطان احمد جزء بهترین جاهای دیدنی استانبول است که به دلیل معماری خاص آن بسیار مورد توجه مسافران در تور استانبول قرار گرفته است.سلطان احمد اول در سن ۱۹ سالگی دستور ساخت این بنا را داد و در سال ۱۶۰۹ میلادی  شروع به ساخت آن کردند و سرانجام در سال ۱۶۱۹ پایان یافت.نام این بنا در ابتدا مسجد آبی بود که پس از مرگ سلطان احمد به احترام او و به دلیل اینکه مقبره سلطان در این مسجد واقع است به مسجد سلطان احمد نام گذاری شد.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

مسجد سلطان احمد

آکواریوم استانبول:

از مکان های دیدنی شهر استانبول که به هیچ عنوان نباید دیدن آن را از دست داد. این آکواریوم در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و در همان سال به عضویت رسمی انجمن جهانی باغ وحش ها و آکواریوم ها در آمده است. آکواریوم استانبول یکی از مکان هایی است که برای شما هیجانی وصف ناپذیر در دل دریا را فراهم کند. آکواریوم استانبول در طراحی و ساخت، تنوع گونه های ماهی و نحوه نمایش آنها منحصر به فرد می باشد. تونل زیبا و چشم‌گیر این آکواریوم، لذت دیدن جانوران دریایی از نزدیک را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. این مجموعه سوغات‌فروشی، کافه تریا، رستوران، پارکینگ و یک سینمای پنج‌ بعدی هم دارد و بخش دیگر آن به محل نگهداری پرندگان اختصاص یافته است.این اکواریوم در ساحل جنوب غربی استانبول و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین الملی آتاتورک و در نزدیکی بزرگراه در فلوریا قرار گرفته است.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

آکواریوم استانبول

کاخ دلمه باغچه:

کاخ زیبای دلمه باغچه واقع در شهر استانبول یکی از بنا های تاریخی و باشکوه به حساب می‌آید.این کاخ بین سال های ۱۸۴۳ و ۱۸۵۶ به دستور عبدالمجید یکم، سی و یکمین پادشاه عثمانی بنا شد.مساحت این کاخ حدود ٤٥ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع ساخته شده است.از سال ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۹ میلادی از این کاخ به عنوان مرکز اداری امپراطوری عثمانی استفاده می‌شده است.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

کاخ دلمه باغچه

مسجد رستم پاشا:

مسجد رستم پاشا در استانبول از جمله مساجد دوره‌ی عثمانی و جاهای دیدنی استانبول است که چشم انداز زیبایی به شهر استانبول داده است.مسجد رستم پاشا و دیگر مساجد استانبول بیشتر در دوره‌ی عثمانی بنا شده‌اند و طرفدارهای زیادی به علت سبک معماری اسلامی و بیزانسی دارند.به جرعت میتوان گفت مسجد رستم پاشا جزء زیباترین مساجد استانبول است که هر ساله بسیاری از مسافران تور استانبول را به خود جذب میکند.برای ادامه‌ی مطلب اینجا کلیک کنید.

مسجد رستم پاشا

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی):

بسیاری از ایرانی ها استانبول را به قصد خرید انتخاب می کنند نه به نیت جاهای دیدنی، از این رو باید گفت استانبول گزینه خوبی برای خرید است. استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد محبوبیت بسیاری میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا دارد. یکی از مراکز خرید استانبول و بازارهای خوب استانبول جهت خرید بازار کاپالی چارشی است. این بازار بیش از چهار هزار مغازه و بوتیک دارد. این بازار سرپوشیده در یک مایلی غرب سلطان احمد است و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در دنیا است. محصولاتی که در آن فروخته می شوند عبارتند از فرش و قالی، پوشاک، کارهای دستی و هنری. در این بازار رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی هم وجود دارد.در واقع این بازار جزء جاذبه های گردشگری استانبول هم محسوب میشود.

بازار کاپالی چارشی

برج گالاتا:

استانبول شهر توریستی و بزرگیه که بناهای تاریخی زیادی هم داره.یکی از بزرگترین و با قدمت‌ترین آن‌ها و پر  بازدیدترین دیدنی های شهر استانبول برج گالاتا با ارتفاعی حدود 66.90 متر است که گردشگران و توریست‌های زیادی را به خود جذب کرده است.در زبان لاتین به برج گالاتا برج مسیح نیز می‌گویند.این برج در قسمت تنگه بسفر قرار دارد و بیشتر توریست هایی که به بازدید برج گالاتا میروند فکر میکنن ارتفاع این برج خیلی بیشتر از اون چیزیه که گفته شده اما چون ازسطح دریا ارتفاع داره اینجور دیده میشود.این برج حدودا هفتصدسال پیش ساخته شده و در آن زمان که برج گالاتا را ساختن هدفشون نظارت روی حمل و‌ نقل کشتی ها و هم چنین شناساییه کشتی ها بوده است! اما بعدش برای دیده بانیه یه زندان استفاده میشده!برای ادامه‌ی مطلب اینجا کلیک کنید.

برج گالاتا

قلعه روملی حصار:

از قلعه های معروف استانبول که در منطقه ساریر استانبول،بر روی تپه ای در قسمت اروپایی بسفر قرار دارد، قلعه روملی حصار استانبول می باشد.دستور ساخت قلعه‌ی روملی حصار را،سلطان محمد دوم صادر کرد! این قلعه از موقعیت بسیار عالی و سوق‌الجیشی برخوردار است.که هدف از ساخت آن کنترل تنگه بسفر می باشد تا از هر نوع هجوم و حمله از سمت دریای سیاه برای رسیدن به قسطنطنیه جلوگیری شود.ناگفته نماند که الان این قلعه یک کمی چهرش مهربونتر شده و از جنگ و خونریزی فاصله گرفته و حالا اگر توریست استانبول باشید و بخواهید قلعه روملی حصار،که از بهترین جاهای دیدنی استانبول هستش را ببینید،حتما از اطراف این قلعه که رستوران و کافه برای مسافران تور استانبول تدارک دیدند،استفاده کنید.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

قلعه روملی حصار

پارک مینیاتور:

 پارک مینیاتور استانبول هم از بهترین پارک های این شهر می‌باشد که در قسمت شمال شرق خلیج شاخ طلایی استانبول قرار دارد که در سال 2003 تاسیس شده است.اگر به استانبول سفر کردید و وقت کافی نداشتید که از همه ی جاهای دیدنی استانبول استفاده کنید.پارک مینیاتوری استانبول این امکان را برای توریست های خارجی فراهم کرده که از جاهای دیدنی استانبول که حدودا 131 اثر است در این پارک در نمای کوچک و به شکل ماکت در زمان کم و هزینه‌ای معقول دیدن کنند.از جمله ماکت‌های پارک مینیاتور میتوان به ماکت مسجد سلطان احمد یا همون مسجد آبی ، قلعه شام ، ایاصوفیه ، مسجد کلیسای کاریه ، خانه حضرت مریم ، قصر معروف توپکاپی ، غار اصحاب کهف ، مقبره سلطان مراد ، قصر هیدیو استانبول ، ماکت صخره های گورمه و کاپادوکیا ، خونه های تاریخی ماردین و.... اشاره کرد.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

پارک مینیاتور

برج دختر:

برج دختر (kiz kulesi) یکی از مشهورترین آثار کشور ترکیه و جزء زیباترین جاهای دیدنی استانبول می‌باشد که مانند نیلوفر دریایی در میان آبهای تنگه بسفر قرار گرفته است. برج دختر یا کیزکوله سی بر ارتفاع صخره ای بزرگ و صاف در وسط تنگه بسفر قرار دارد و یکی از دوست داشتنی ترین بناها برای مردم استانبول به شمار می‌رود. برج دختر اولین فانوس دریایی شهر استانبول می‌باشد که علاوه بر کاربردش با افسانه های مختلفی مشهور شده است به طوری که اگر از مردم استانبول بپرسید که دوست داشتنی ترین بنای استانبول کجاست، همه برج دختر را نشان می دهند و همه اینها به خاطر داستانهای عاشقانه بسیاری است که در مورد آن نقل می‌کنند.اگر شما هم تور استانبول و برج دختر را برای بازدید انتخاب کردید حتما سری به این کافه رستوران بزنید چون قیمت مناسبی نسبت به خدماتی که ارائه میدهد دارد.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

برج دختر

برای مشاهده نظرات مسافران در مورد جاهای دیدنی استانبول اینجا کلیک کنید.

کاخ توپکاپی:

یکی از بناهای باشکوه و عظیم استانبول کاخ توپکاپی است که جزء بهترین مکا‌نهای تاریخی و جاهای دیدنی استانبول است که بسیار در تور استانبول مورد استقبال مسافران قرار گرفته است.این کاخ به دستور محمد فاتح از سال ۱۴۵۹ شروع به ساخت و در سال ۱۴۶۵ به پایان رسید.این بنای باشکوه در نزدیکی تنگه بسفر و میان دریای مرمره و شاخ طلایی قرار دارد. این کاخ حدود صد سال پیش محل زندگی سلاطین عثمانی بوده و الان به موزه تبدیل شده و جز میراث جهانی به حساب می‌آید.برای اطلاعات بیشتر در مورد کاخ توپکاپی اینجا کلیک کنید.

کاخ توپکاپی 

بویوک آدا زیباترین و بزرگترین جزیره استانبول:

نام یک خشکی معلق بر روی آب های دریای مرمره بویوک آدا است و یکی از جاذبه های محبوب در بین مسافران تور استانبول است.یک جزیره زیبا در عین حال بزرگترین جزیره‌ی شهر استانبول با چشم اندازی زیبا و هوایی بسیار پاک وسعت این جزیره ۵ کیلومتر مربع است که تقریبا از جزایر اطراف استانبول بزرگ تر است و رفت و آمد هرگونه وسیله گاز سوز در آن ممنوع است. بویوک آدا یک جزیره با خیابان های بسیار تمیز و سرسبز که از گشت و گذار در آن خسته نمی‌شوید و لذت خواهید برد.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

 جزیره بویوک آدا

مراکز خرید استانبول:

استانبول یکی از مراکز خرید افسانه ای جهان می باشد. از جمله بهترین مراکز خرید استانبول می‌توان از پارک ایستینیه،بازار کانیون،بازار آک مرکز، بازار برج مرکزی، بازار انجمن و ده ها مرکز خرید دیگر نام برد. این مراکز خرید دارای فروشگاه های لوکس، رستوران های عالی و سینمای چهار بعدی مهیج هستند.برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

مراکز خرید استانبول

آب انبار باسیلیکا:

همانطور که میدانید استانبول دارای مکان ها و مراکز دیدنی بسیار زیادی است که بسیاری از مردم را چه برای بازدید از این مراکز و چه برای خرید به این شهر زسیبای توریستی میکشاند.اکثر مسافرانی که تور استانبول را برای دیدن از جاهای دیدنی استانبول انتخاب میکنند حتماً آب انبار باسیلیکا را جزء لیست خود قرار میدهند.استانبول شهری نیست که بتوان یک روزه به تمام جاهای دیدنی اش رفت پس با ما همراه باشید تا شما را با یک مکان زیبا و دیدنی دیگر آشنا کنیم.برای ادامه‌ی مطلب اینجا کلیک کنید.

آب انبار باسیلیکا

شهربازی ویالند استانبول:

استانبول شهری جذاب و زیبا برای همه‌ی مسافران تور استانبول می‌باشد و مقصدی دوست داشتنی برای خوشگذرانی‌های متنوعی از کافه‌گردی و خرید در بازارهای سنتی و لوکس گرفته تا دیدن اماکن تاریخی،مساجد،پارک‌ها و موزه‌های زیبا!!!جاذبه و تفریح دیگری که خیلی از توریست‌ها از جمله ایرانی‌ها از وجودش بی‌خبرند شهربازی ویالند یا دیزنی لند استانبول است.که بمب خنده،هیجان و شادی را می‌تواند برایتان فراهم آورد.ویالند جزء بزرگترین شهربازی‌های استانبول است که در ترکیه آن را دیزنی لند میشناسند.این شهربازی مجموعه‌ای از بهترین و مجهزترین وسیله‌های بازی و سرگرمی را داراست.در کنار این شهربازی یک مرکز خرید بی نظیری برای علاقه‌مندان وجود دارد که می‌تواند ادامه‌ی روز شما را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، بلیچینگ دندان، دندانپزشکی

شهربازی ویالند 

برخی لینک‌های مرتبط به تورهای ایران دهکده:

نقشه‌ی جاهای دیدنی استانبول 

 
برای مشاهده نرخ تور استانبول اینجا کلیک کنید.

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.