ایران دهکده
021 46 01 39 23

10 جاذبه برتر بانکوک

بانکوک جذابترین و زیباترین شهر کشور تایلند است. بانکوک بزرگترین شهر و پایتخت کشور تایلند می باشد. بانکوک به علت قرار گیری در مدار 14 و نزدیک خط استوا دارای آب و هوای گرم است. میوه های خوشمزه و  رنگارنگ و درختچه های زیبای استوایی در همه جای شهر وجود دارند و غذاهای تایلندی به تنوع و خوشمزگی مشهور است.

تصاویر شهر بانکوک تایلند

بانکوک به دلیل داشتن معابد زیبا، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید و رستوران های زیاد، دربین گردشگران مشهور شده است. در زیر  تعدادی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و توریستی بانکوک را معرفی می کنیم:

کاخ پادشاهی تایلند

یکی از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می کند،کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین "Emerald Buddha"  می باشد. این کاخ درواقع مجموعه ای از ساختمان های مختلف است که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده است.

ساخت این کاخ با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول به اتمام رسید. این پادشاه در طول سلطنت خود این مکان را تبدیل به ساختمانی مستحکم تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا " Ayutthaya" گرفته شده است. در ابتدا مساحت این مکان در حدود ۵۱۰ کیلومتر مربع بوده است ولی در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه ۶۰۰ کیلومتر مربع رسید. ساختمان های متعدد این کاخ در دوران رامای اول ساخته شده است اما پادشاهان بعدی بخش هایی ازآن را تغییر داده یا نوسازی کرده یا به منظور ساخت بناهای جدیدتر، تخریب کرده اند. این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده و گرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فراگرفته است. آن سوی دیوار هم کانالی قرار دارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطراف کاخ را به صورت جزیره در آورده است.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، بلیچینگ دندان، دندانپزشکی

کاخ پادشاهی بانکوک تایلند

بازار شناور روی آب تایلند

در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک، بازار شناور روی آب  رودخانه ای قرار گرفته است که در آن زنان محلی میوه های رنگارنگ  و سبزیجات معطر را در قایق های کوچک چوبی می فروشند. شاید تجربه خرید کردن با قایق برای آن دسته از افرادی که اهل خرید هستند جالب و هیجان انگیز باشد. شلوغ ترین ساعات کار  در این بازار  بین ۶ تا ۱۱ صبح است. این رودخانه آبی که در سال ۱۸۶۸ به دستور پادشاه رامای چهارم برای سهولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شده است، محلی بسیار جذاب برای گردشگران است و آنهابه راحتی می توانند با کرایه قایق از این مکان بی نظیر دیدن کنند.

بازار شناور روی آب بانکوک

باغ رز تایلند

باغ رز (rose garden)، یکی از دیدنی ترین مکان های بانکوک است. این مکان در ۳۰کیلومتری شهر بانکوک واقع شده است و دریاچه زیبایی در آن قرار دارد. بیشترین جاذبه این باغ به نمایش گذاشتن فرهنگ تایلند است که شامل بوکس تایلندی، رقص سنتی این کشور،‌ مراسم عروسی تایلندی، شمشیربازی و نمایش فیل ها می شود. مساحت رزگاردن حدود ۷۵۰کیلومترمربع بوده و و در آن صنایع دستی سنتی کشور تایلند نیزبرای گردشگران به نمایش گذاشته شده است.

باغ رز تایلند

معابد بانکوک

در بانکوک بیش از ۲۶ هزار معبد وجود دارد که از جمله مهم ترین آنها سه معبد بودای طلایی، بودای خوابیده و بودای مرمرین است.

معبد بودای زمردین

بودای زمردین مقدس ترین مجسمه بودا در کشور تایلند می باشد. معبد بودای زمردین در محوطه کاخ پادشاهی در شهر بانکوک واقع شده است. این بودای نشسته که از یشم سبز ساخته و با لباسی زرین پوشیده شده، ۴۵ سانت بلندی دارد.

معبد بودای زمردین تایلند

معبد بودای خوابیده

این بودا در دوران رامای سوم ساخته شده است و از این معبد به عنوان نخستین مکان  ماساژ سنتی تایلند یاد می شود. بودای خوابیده ۴۶ متر طول و ۱۵ مترارتفاع داشته، با طلا پوشیده شده و در چشمهای آن مروارید به کاررفته است.

معبد بودای خابیده تایلند

معبد بودای مرمرین

یکی از زیباترین معابد بانکوک معبد بودای مرمرین است که حدود یک قرن پیش در دوران رامای پنجم،  با استفاده از مرمرهای عظیم و سفید ایتالیایی ساخته شده است. این معبد به نوعی نمادی از تایلند به شمار می رود و ساخت آن نقطه عطف ورود معماری های غربی به این کشور بوده است.

معبد بودای مرمرین

باغ وحش دوزیت

باغ وحش دوزیت در مرکز بانکوک واقع شده است این باغ وحش یکی از باغ وحش های قدیمی و از مهمترین جاذبه های تایلند است. ملک این باغ وحش ابتدا جزو باغ شخصی پادشاه رامای پنجم بوده است. زرافه، کرگدن، فیل، تمساح، ببر، کانگورو، پنگوئن، گورخر، میمون، اسب آبی و خرس از جمله حیواناتی هستند که در این باغ وحش وجود دارند. در پارک آبی این باغ وحش نیز، دلفین ها که باهوشترین حیوانات دریایی خوانده می شوند، نمایش هایی را با توپ اجرا کرده، آواز خوانده، گردشگران را بوسیده یا با آنها دست می دهند.

باغ وحش دوزیت تایلند

در بخش دیگری از این پارک، نمایش بوکس میمون‌ها اجرا می‌شود که کم از شهرت بوکس تایلندی ندارد.

مسابقه بوکس

شهر تاریخی آیوتایا(شهر سوخته)

شهر آیوتایا در ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار گرفته است و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای می باشد. شهر تاریخی در سال 1350 به عنوان پایتخت تایلند قرار گرفت. این شهر در قرن 17 یکی از ثروتمندترین شهرهای آسیا به شمار می رفته و در حدود 417 سال پایتخت تایلند بود. آیوتایا تا سال ۱۷۶۷ محل حکومت ۳۳ تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه در نیمه های قرن ۱۸برمه ای ها آن را فتح و تخریب کردند. این شهر که روزگاری از زیباترین شهرهای جهان محسوب می‌شد از سال 1991 در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

شهر آیوتا تایلند

شهر تاریخی آیوتا تایلند

مزرعه تمساح‌ها

مزرعه تمساح ها در 30 کیلومتری جنوب بانکوک قرار گرفته است و بزرگ‌ترین مرکز پرورش و نگهداری کروکدیل‌های جهان می باشد که بیش از 30 هزار تمساح را در خود جای داده است. این مرکز که دارای گونه‌های مختلف تمساح آب‌های شور، آمریکای جنوبی و رود نیل می باشد همه روزه نمایش متنوعی از این جانوران به همراه سایر حیوانات حیات وحش برای بازدیدکنندگان اجرا می‌کند که محبوب‌ترین آنها فیل‌سواری است. تمساح‌های این مرکز که بیش از 30 سال است در محوطه‌ای وسیع و کاملاً امن نگهداری می‌شوند، در اندازه‌های مختلف از چند سانت تا 6 متر وجود دارند.

مزرعه تمساح ها بانکوک

شام در کشتی بانکوک

سفر با کشتی بر روی رودخانه چائوپرایا در بانکوک  شیوه خوبی برای تداعی شدن قایق سواری در ونیز است. این جمله ای است که اروپاییان در مورد بانکوک به کار می برند زیرا علاوه بر جریان داشتن رودخانه چائوپرایا " Chao Phraya " در این شهر، کانال های بسیاری نیز در آن قرار دارد.

 صرف شام بر روی کشتی گراند پرل " Grand Pearl" در فضای آرام این رودخانه، تجربه ای به یاد ماندنی برای گردشگران به وجود می آورد.  این کشتی شب ها از لنگرگاه ریورسیتی حرکت می کند و پس از صرف شام در نور شمع و همراه با مناظر زیبا، از زیر پل رامای هشتم دور زده و به لنگرگاه باز می گردد.تایلند

ایران دهکده تنها ارائه دهنده تورهای قسطی بانکوک همین حالا به صفحه تورهای ما بروید.

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.