ایران دهکده
021 46 01 39 23

مسجد دو محراب زیبای جمعه نمادی از اتحاد مسلمانان گرجی

مسجد دو محراب جمعه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تفلیس است که  بیانگر این عقیده از جامعه گرجستان است که میگوید: اقوام گوناگون با عقاید و ادیان گوناگون با آرامش در کنار هم زندگی می کنند. روایت هایی برای محراب های این مسجد هست متفاوتند ولی در نتیجه ی آن محراب ها یکی برای شیعیان و دیگری برای سنی هاست و شیعه و سنی در کنار هم میتوانند در این مسجد نماز بخوانند.

مسجد دو محراب جمعه در تفلیس گرجستان

روایتی حکایت از این دارد که در سال ۱۹۵۸ میلادی و در زمان کمونیسم برای احداث پل متخی بر روی رود کورا مسجد شیعیان تفلیس را که به دستور سلطان صفوی ساخته شده بود، تخریب کردند و پس از تخریب مسجد، شیعیان با مراجعه به مفتی سنی ها از او خواستند که تدبیری بیندیشد که در پیاین تدابیر با موافقت سنی ها این مسجد را با پرده دو قسمت کردند و قسمتی در اختیار شیعیان قرار گرفت و در آن قسمت محراب جدید احداث شد. اکنون این مسجد تنها مسجد دو محرابی در جهان اسلام است.

مسجد دو محراب جمعه در تفلیس گرجستان

در روایتی دیگر گفته می شود در زمان حکومت شاه عباس مسجد دیگری به نام مسجد شاه عباس وجود داشته که زمانی که بی دین ها حمله و آن را تخریب میکنند و در این مسجد سنی که جدید تر است محرابی به یاد بود آن مسجد بنا می کنند. منبر چوبی و بخاری زغالی طرح چوب قدیمی که در این مسجد نگه داری میشود، نشانگر این حقیت است. 

مسجد دو محراب جمعه در تفلیس گرجستان 

 

مشاهده آدرس و موقعیت مسجد دو محراب جمعه به روی نقشه گوگل 

 

 

برای مشاهده نرخ تور تفلیس گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2021 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.