ایران دهکده
021 46 01 39 23

روستای کهن باغو در جزیره کیش

روستای باغو از آبادی‌های قدیمی کیش واقع در جنوب غربی جزیره کیش تنها روستای به جامانده از دوران کهن کیش است که این روزها، در مسیر توسعه جزیره محو شده ولی هنوز از آن اصالت و زیبایی اش چیزی کم نشده است. در حال حاضر این آبادی جز چند خانواده دامدار، سکنه دیگری ندارد و بافت سنتی آن حفظ شده است. اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است و از اماکن جالب این روستا مسجدی به نام محمد است که بر روی دیوار آن سال ۸۸۱ هجری قمری درج شده و گواه قدمت زندگی در این روستای عجیب است. جالب است بدانید علت نامگذاری این روستا یعنی همان باغو، به دلیل  اینست که از زمان پرتغالی ها در کیش، پیرزنی ۱۰۰ ساله به نام ننه باغو در این روستا زندگی می کرده و افسانه های جالبی از طی زندگی خود برای گفتن داشت پس خوب است بدانید که روستای باغو به نام افسانه ی ننه باغو هم شهرت دارد. جهت کسب اطلاعات از جاهای دیدنی بندرعباس کلیک کنید.

روستای باغو مشهد

حاصلخیزی روستا باغو در بین بومیان این منطقه زبانزد است و گذشته از جمعیت بومی، طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در جنوب شرقی این روستا مستقر شده اند و حدود 12% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند، دارای رنگ پوست تیره و لهجه ای خاص می باشند. این طایفه، اغلب به کار رامشگری و نوازندگی و شکار روزگار می گذرانند. در روستای باغو بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد و طراوت بخش این مکان بوده است. به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است، «پارک دلیران» با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است.

روستای باغو مشهد

در محوطه ای از فضای ورودی منطقه باغو کیش، با برپایی سیاه چادرهای سنتی، زندگی بومیان و آداب و رسوم این منطقه درمعرض دید علاقمندان به تاریخ اقوام مختلف کشورمان قرار گرفته است و با حضور دراین روستا با روش سنتی پخت غذاها، شرایط خنک نگه داشتن آب در گرمای زیاد فصل تابستان، آداب و رسوم روستایان باغو در پذیرایی از میهمانان تور کیش و برگزاری مراسم سنتی و جشن ازدواج و پخت نان محلی آشنا می شوند.

 

برای مشاهده نرخ تور کیش با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.