ایران دهکده
021 46 01 39 23

تندیس مادر گرجستان،کارتلیس ددا (Kartlis Deda)

کارتلیس ددا (Kartlis Deda) به معنای مادر کارتلی یا مادر تفلیس، مجسمه ی زنی است در بالای تپه سولولاکی (Sololaki) در تفلیس  گرجستان که نماد شهر تفلیس نیز شناخته می شود. مجسمه مادر گرجستان خارج از شهر قرار دارد، اما تصویر آن از کیلومترها دورتر نیز دیده می‌شود. این مجسمه در سالگرد 1500 سالگی شهر تفلیس در سال 1958 با ارتفاع 20 متر و با فلز آلومینیوم ساخته شد. این تندیس که لباس ملی گرجستان را به تن دارد دست چپ خود یک کاسه شراب را برای خوش آمد گویی برای کسانی که به عنوان دوستان به گرجستان می آیند، و در دست راست او یک شمشیر برای کسانی که به عنوان دشمنان به گرجستان آمده اند و همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید لبخندی که بر صورت این تندیس است نشانی از مهربانی مادرانه دارد.

کارتلیس ددا مادر گرجستان

مجسمه محافظ شهر تقریبا از تمام تفلیس قابل مشاهده است ولی اگر اهل پیاده روی هستید از سمت حمام گوگرد می توانید خود را به این مجسمه برسانید اما اگر علاقمند هیجان هستید می توانید با تله کابین از کنار آن و میدان اروپا گذر کنید.مسیر اتومبیل روی آن هم خیابان سولالاکی است که انتهای آن به مجسمه مادر گرجستان خواهد رسید. و هم می توانید پس از بازدید از ناریکالا، از خروجی آن به سمت غرب رفته و پس از طی کمی مسافت به مجسمه کارتلیس ددا برسید.

 

کارتلیس ددا مادر گرجستان

مشاهده آدرس و موقعیت تندیس کارتلیس ددا به روی نقشه گوگل 

 

 

برای مشاهده نرخ تور تفلیس گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.